Kuidas suuremad kodumasinad turvaliselt koju toimetada?

 

Suuremate kodumasinate ostmisel on muidugi vaja mõelda ka sellele, kuidas see koju tuua. Külmik, pliit, pesumasin ja mitmed teised kodumasinad ei mahu tagaistmele sama kergelt kui kohvimasin või mikrolaineahi. Ent ometigi on vaja need poest koju transportida!

Keerulisemad kodumasinad

Isegi modernsed külmikud on mõnes mõttes ühed keerulisemad kodumasinad, mida transportida. Põhjuseks on külmkapi külmutusmehhanism ning just külmkapi tagune, kus asuvad mõned tundlikumad komponendid. Seetõttu peavad külmikud transportimise ajal olema eelistatult püstises, mis võib tavaauto mõttes võimatu olla, asendis ja korralikult toestatud, et säilitada stabiilsus.

Turvalisuse tagamine on oluline ka siis, kui transporditakse teisi kodumasinaid. Olgu selleks siis nõudepesumasin, pliit, kuivati või pesumasin. Transpordi kergendamiseks ja turvalisuse tagamiseks kasutatakse kas käru või rihmadega kinnitamist. Teatud masinate puhul, mis kasutavad lisaks elektrile ka vett, näiteks pesumasin ja nõudepesumasin, peab erilist tähelepanu pöörama paigaldusele.

Kerge transport

Transporditeenuse pakkumine ning nõudlus selle järele on viimase aasta jooksul märkimisväärselt suurenenud. Üha rohkem tarbijaid soovivad, et ostetud kaup toodaks ukselävele. Selle toimimiseks on muidugi vajalik korrektne aadress. Täpne postiindeks, linn ja maja- ning korterinumber muudavad transpordi tunduvalt kiiremaks, samas kui vale aadress võib tähendada liigset ajakulu või isegi seda, et kodumasin jääb kohale toimetamata.

Kasutades müüja pakutavat kullerteenust, vastutavad nemad ka kauba eest. See tähendab, et kui kaubaga peaks transpordi käigus midagi juhtuma, on see nende vastutada, et asi korda ajada. Ise transportides ja paigaldades, kui teed mõne vea ja masin saab kahjustada, oled selle eest vastutav sina.

Jäta paigaldus professionaalidele

Väga levinud on ka soov, et kodumasinad toodaks tuppa ning pandaks ka kokku. Teatud kodumasinate puhul on see õige valik. Paigaldamine võib olla tunduvalt keerulisem, kui oled valinud integreeritud lahenduse või kui lisaks elektrisüsteemidele on vaja tagada ka veeühendus.

Torustiku ning elektrisüsteemide korrektne ühendamine on vajalik, et tagada kodumasinate töötamine ning ka ohutus. Valesti paigaldamine võib tähendada uputust ning ka teisi märkimisväärseid probleeme.

Tihtipeale saavad transportijad aidata masina esmakordsel töölepanekul ja annavad üldised kasutusjuhendi. Väga meeldivaks variandiks on ka see, et uue masina kohale toomisega samal ajal pakutakse võimalust vana masin utiliseerida. See tähendab, et sul ei ole vaja muretseda selle üle, kuhu või kuidas vana masin ära viia.

Tee enda elu lihtsamaks

Miks mitte vabastada end peavalust ja kasutada professionaalide abi, et kõik saaks oma kohale? Neil on olemas oskused ja vajalikud vahendid, et transport ning paigaldamine kulgeks valutult. Sina võid samal ajal minna ja võtta ette Eesti matkarajad, lugeda lemmikraamatut või vaadata värskeimat linateost.

Enne kui transporditöölised kohale jõuavad, saad protsessi lihtsustamiseks mitut asja teha. Vaata, et olemas oleksid vajalikud elektriühendused ja ka toruühendused; et masinad mahuksid läbi kõikide ukseavade ning et põrandad oleksid kaitstud, vältimaks nende transpordi käigus kahjustada saamist.  

Loading