Kuidas leida postiindeksit?

kuidas-leida-postiindeksit

Postiindeks tundub postisaatjale tihtipeale üsna tühise numbrina, mille võiks nagu ka kirjutamata jätta, kuid see ei ole siiski soovitav. Hullemal juhul juhib kirjal või saadetisel postiindeksi puudumisele tähelepanu postkontoris leti taga teenindav ametnik koheselt, paremal juhul kirub hiljem seljataga – tekitab ju postiindeksi puudumine postitöötajatele lisatööd. Ka enda postiindeks kipub olema selline asi, mida tavainimene pahatihti ei teagi või on see igaks järgmiseks korraks ununenud. Siit ka õigustatud küsimus – kuidas oma postiindeksit teada saada?

1) Kui oled juba ilma saaja või saatja postiindeksita saadetist teele panemas, siis võivad mõlemad postiindeksid selguda neid lihtsalt postiteenistujalt küsides. Kas otsib ta selle aadressi järgi ise üles ja dikteerib sulle või siis annab vastava kataloogi, kus kõik postiindeksid on kenasti linnade, tänavanimede ja majanumbrite järgi leitavad.

2) Ole viisakas ja kirjuta nii saatja kui ka saaja postiindeks saadetisele juba eelnevalt, selleks leia vajalikud postiindeksid kasutades meie postiindeksite otsingut. Sisesta postisaadetise saaja või enda aadress otsingulahtrisse ning loetud sekunditega ongi vajalikud postiindeksid leitud.

Head postitamist!

Loading